Mean Well RSP-750-24 - New Surplus
Mean Well RSP-750-24
SKU: RSP-750-24-NS
We have 1 in stock
Estimated delivery: May 15th - May 17th
Order for next-day shipment.
This product is not available for online purchase.
Use the Request a quote to get the pricing
Regular price
Sale price
New Surplus
1 in stock
Ships today
Description
  • POWER SUPPLY
  • SWITCHING
  • RSP-750 SERIES
  • INPUT: 90 VAC TO 264 VAC / 127 VDC TO 370 VDC
  • OUTPUT: 31.3 AMP 24 VDC 751.2 W
  • ENCLOSED FRAME
  • CHASSIS MOUNTING
  • REPLACES SP-750-24
Regular price
Sale price
More payment options
Secure payment options
  • Eligible for next day delivery
    Orders placed before 4 PM ET ship same day for rapid replacement, minimizing downtime.
    More about shipping
  • 24 month warranty
    Twice the industry standard—full protection against defects for 2 full years.
    More about warranty
  • Multiple conditions available
    Multiple sourcing paths to help you control costs without compromising performance.
    More about warranty
  • Best catalog
    Large U.S. inventory and fast sourcing for Mitsubishi, Siemens, Schneider & more.
    Read More
  • Buying Options
    All products are covered by Industrial Automation Co.'s 2-Year Warranty.
    Condition SKU Price Warranty Availability Quantity Purchase
    New Surplus RSP-750-24-NS 2 Year Extended Warranty 1 In Stock in the United States!
  • Description
    • POWER SUPPLY
    • SWITCHING
    • RSP-750 SERIES